Depo Raf Sistemleri Çözümleri

Son kullanıcıya perakende ve toptan ürün sunan firmalar, lojistik firmaları ve depolama sektöründe büyük önem taşıyan raf sistemleri, ürünlerin korunması ve muhafazası, maliyetlerin azaltılması ve ürün karlılığın arttırılması noktasında oldukça önemlidir.

Depolama için kullanılan alanlarının genellikle yetersiz ve küçük olması, kullanılabilir alanın verimli kullanılmasını zorunluluk haline getirir. Satışı yapılan ve depolanan malzemelerin düzenli biçimde yerleştirilmesi, çevresel etkenlerden zarar görmemesi ve sevkiyat aşamasında ürüne kolay ulaşılabilmesi oldukça önemlidir. Depolama alanı içinde uygun şartların oluşması işleminde en büyük yardımcı olarak depo raf sistemleri görülmektedir.

Stok hareketi hızlı olan ürünlerin çıkış kapılarına yakın yerlerde depolanması, büyük hacimli ürünlerin en kısa taşıma mesafesine yerleştirilmesi, nakliye için harcanacak zaman ve iş gücünü azaltarak karlılığı arttırmaktadır. Bütün bu işleyiş depo raf sistemleri ile sağlanmaktadır.

Depo Raf Sistemleri Çeşitleri

Kullanım alanlarına, taşıma kapasitelerine, üretilen malzeme vb. kriterlere göre Ağır yük rafları, arşiv rafları ve dolapları, sırt sırta depo raf sistemleri, katlı depo raf sistemi, otomatik/mekik depo raf sistemi, çift derinlikli depo raf sistemleri gibi çeşitlere ayrılan depo raf sistemleri uzun ömürlü ve dayanıklılığı açısında paslanmaz malzemelerden hazırlanmaktadır.

Ağır Yük Rafları

Hafif Yük Rafları

Arşiv Rafları

Sırt Sırta Depo Raf Sistemleri

Katlı Depo Raf Sistemleri

Otomatik Depo Raf Sistemleri

Osmanlı Raf Depo Rafları

Depolama sistemlerinden marketlere, arşivlemeden lojistik desteğe kadar birçok sektörde ve alanda kullanılan raflar kullanım alanına uygun projelendirilmesi, uzun ömürlü ve paslanmaz çelik malzemeden hazırlanarak kullanım alanında uygulanması çok önemlidir. Osmanlı raf sistemleri olarak depo raf sistemleri ve arşiv raf çözümlerinde projelendirmeden montajına kadar anahtar teslim çözümler üretiyoruz.